Museum Lunteren opening ‘Zwevend door de tijd’
LUNTEREN – Vrijdagmiddag 2 mei was het prachtig weer om met een heteluchtballon op pad te gaan en op avontuur te gaan naar waar de wind je brengt. Toch hadden veel ballonvaarders ervoor gekozen om naar Museum Lunteren te komen voor de opening van de tentoonstelling ‘Zwevend door de tijd’.
Voordat de tentoonstelling daadwerkelijk werd geopend in partycentrum Floor, stonden een vijftal sprekers op het programma. Voorzitter van Museum Lunteren Jeroen Heukelom, voorzitter van het Internationaal Ballonmuseum i.o. Henriëtte Wardenaar, en wethouder Peter de Pater spraken hun waardering en dank uit aan de vele vrijwilligers die hebben meegewerkt aan de totstandkoming van deze tentoonstelling.
Toekomst van het ballonvaren
Daarna vertelde ballonvaarder Hans van Hoesel kort over de ballonvaart door de jaren heen. Hij gaf aan dat ballonvaren eigenlijk geen kunst is. Maar… opgeleid worden tot ballonvaarder is iets anders; dat is allesbehalve eenvoudig. Tot slot kwam uitvinder Frédéric Maron aan het woord. Hij vertelde over de toekomst van het ballonvaren. Hij heeft zich verdiept in het ontwikkelen van met name lichtgewicht materialen en liet zien hoe hij die heeft verwerkt in zijn eigen gasballon.
Daarna was het de hoogste tijd om de tentoonstelling in Museum Lunteren te gaan bekijken. Met het tevoorschijn halen van een Lunterse miniatuurheteluchtballon uit de mand werd de tentoonstelling officieel geopend.
Vervolgens kon iedereen, met een drankje in de hand, de Dorpsstraat oversteken om zich onder te dompelen in de wereld van de ballonvaart.
Lees hier de online krant van deze week.