Jongeren maken zendingsreis naar Albanië
REGIO – Deze meivakantie vertrekt een groep van 17 enthousiaste jongeren uit Lunteren en omstreken op een bijzondere zendingsreis, georganiseerd door de GZB en HJGB. Deze reis biedt niet alleen de kans om een nieuw land te ontdekken, maar ook om een waardevolle bijdrage te leveren aan de Albanese kerk.
Naast het bezoeken van lokale dorpen en het strand, zullen de jongeren zich inzetten door te helpen bij de voedselbank, kinderactiviteiten te organiseren, huisbezoeken af te leggen bij christelijke gezinnen en hun geloof te delen met de Albanese jeugd. Om deel te nemen aan deze reis, heeft de groep de taak om €10.000 in te zamelen voor de zendingsprojecten in Albanië. Hier wordt volop aan gewerkt door onder andere stroopwafelverkoop, tuinwerkzaamheden en de verkoop van eigen merchandise. Albanië grenst aan Griekenland en Noord-Macedonië en was van 1944 tot 1990 een communistisch land. In 1967 werd het zelfs de eerste officieel atheïstische staat ter wereld en stond het bekend als het ‘Noord-Korea van Europa’ vanwege de extreme isolatie. Inmiddels is dit veranderd en kunnen mensen hun geloof weer vrij uitoefenen.
Dankzij de inzet van verschillende gemeenten, waaronder de Oude Kerk in Lunteren, heeft de GZB de mogelijkheid om zendelingen uit te zenden naar landen zoals Albanië.
Lees hier de online krant van deze week.