Bouwbedrijf van de Vliert bestaat 25 jaar ‘We doen het met zijn allen’
EDERVEEN – Op 3 april 2000 richtten Geurt van de Vliert samen met zijn jongere broer Arjan Bouwbedrijf van de Vliert op. In 2013 voegde Berry de Lange zich bij het directieteam.
Vorige week donderdag bestond het bedrijf precies 25 jaar. Het drietal werd vroeg in de ochtend opgewacht door het voltallige personeel, waarna ze op een aanhanger door het dorp werden gereden.
Begin
“Ik werkte bij een bouwbedrijf in Voorthuizen met uitzicht op overname. Toen dit niet doorging, besloot ik zelf een bedrijf op te richten,” vertelt Geurt over het ontstaan. In zijn jongere broer Arjan, die net zijn diploma had behaald, vond hij een geschikte compagnon. Met één bus, goed gereedschap en een simpele computer begonnen ze aan hun avontuur.
Taakverdeling
“Ik moest het nog wel een beetje leren, dus praktijkervaring heb ik van mijn broer gekregen. Na een jaar of twee, drie – toen we ons eerste personeelslid aannamen – ben ik het kantoorwerk gaan doen,” vertelt Arjan over de taakverdeling. Zijn broer Geurt werkt na al die jaren nog steeds op de bouw, waar hij zich het liefst bevindt. “Hij had ook zijn aannemersdiploma behaald en hij vond het leuk, ik niet,” vertelt Geurt glimlachend.
Hard werken
Ondanks de zware jaren na het uitbreken van de financiële crisis wist het bedrijf altijd het hoofd boven water te houden.
“Het was toen echt harken om klussen binnen te krijgen, en dan moest je heel hard werken om nog wat te kunnen verdienen. We hadden gelukkig ook wat vaste klanten die ons erdoorheen hebben getrokken,” vertelt Arjan.
Utiliteitsbouw
In 2013 kwam Berry de Lange bij het bedrijf. “Ik heb in oktober 2012 ontslag genomen, en toen belde iemand of ik zijn kantoorpand wilde bouwen. Hij zei: ‘Bedenk maar met wie je het gaat doen’. Ik heb daar goed over nagedacht en ben bij Bouwbedrijf van de Vliert gekomen,” aldus Berry over de samenwerking. “Aan het einde van dat project zouden we weer uit elkaar gaan, maar de samenwerking beviel zo goed dat we zijn doorgegaan.”
Tot op de dag van vandaag is Berry verantwoordelijk voor de utiliteitsbouw.
Pand
In de eerste jaren werkte het tweetal voornamelijk vanuit de schuur van hun vader. In 2003 betrokken ze hun eerste pand, met daarboven een kantoor. In de jaren daarna volgden de nodige aanpassingen, waarbij ze rond 2020 helemaal uit hun jasje groeiden en besloten een geheel nieuw, duurzaam pand aan de Seringstraat in Ederveen te bouwen.
Team
Het drietal blijft bescheiden in hun succes en erkent dat dit allemaal niet mogelijk was zonder het gehele team. “Er wordt vaak naar een paar mensen gekeken wanneer ze je vragen hoe je dit hebt gedaan. Maar we doen het echt samen met het hele team. Iedereen is ergens goed in en dat vult elkaar heel goed aan,” benadrukt Arjan. Eén van de medewerkers vult aan: “Dat is echt zo, want ze zijn ook goed voor het personeel.”
Dit uit zich niet alleen in woorden, maar ook in daden op de dag zelf waarop het drietal werd verrast. De voorbereidingen voor deze dag werden allemaal geïnitieerd en uitgevoerd door het personeel zelf.
Zo werd er een mooie tijdlijn gemaakt op de muur van de trap naar het kantoor en pronkte op de voorgevel een megagroot spandoek met daarop de tekst: “Na 25 jaar kitten en knaaien, gaan we nu het eigen pand verfraaien.” Getekend met: “Gefeliciteerd namens het personeel.”
Wil jij ook in dit hechte team werken? Neem dan contact op via
info@bouwbedrijfvandevliert.nl of bel met 0318 570739.
Lees hier de online krant van deze week.