BSO Allstars viert succes in Lunteren: Een jaar vol sport en plezier
LUNTEREN – Het is precies een jaar geleden dat de sport-BSO bij VV Lunteren haar deuren opende. Wat begon als een ambitieus idee, is in korte tijd uitgegroeid tot een bruisend succes met inmiddels 110 kinderen. Oprichters Gudo van Dronkelaar en Aline Heebink kijken met trots terug op een jaar waarin ‘spelen is groeien’ centraal stond.
Het concept ontstond uit een nauwe samenwerking met de lokale voetbalclub. Gudo van Dronkelaar, die al een dagbesteding runde op de locatie, sparrde met voorzitter Herbert over de mogelijkheden van het terrein. Om de pedagogische kwaliteit te waarborgen, werd Aline Heebink, met haar jarenlange ervaring in de kinderopvang, bij het project betrokken.
Waar een reguliere BSO vaak fungeert als verlengstuk van de school, kiest deze sport-BSO voor een fundamenteel andere aanpak. De nadruk ligt volledig op beweging en plezier. “Het is vooral het plezier in het bewegen en genieten van de kinderen”, vertelt Aline Heebink. Gudo van Dronkelaar vult aan dat de vrijheid die kinderen hier ervaren, een van de meest gehoorde complimenten van ouders is.
De dagelijkse structuur is zorgvuldig opgebouwd. Na school worden de kinderen opgehaald met de BSO-busjes. Na een rustmoment met fruit en drinken volgt een gezamenlijke sportactiviteit. “We willen dat ze met rode wangetjes naar huis gaan”, aldus Gudo.
Dankzij een vaste ratio van één pedagogisch medewerker op tien kinderen is er altijd ruimte voor persoonlijke aandacht, ook wanneer een kind zich even wat minder goed voelt.
De groei is indrukwekkend, maar de ambities reiken verder. Heebink hoopt dat generaties kinderen hier met plezier kunnen terugkijken op hun sportieve ontwikkeling. Hoewel de BSO op de meeste dagen bijna vol zit, zijn er op woensdag en vrijdag nog plekken beschikbaar. Geïnteresseerde ouders kunnen voor meer informatie terecht op de website www.bsoallstars.nl of contact opnemen voor een kennismaking.
Lees hier de online krant van deze week.


