|
Na 40 jaar als leerkracht aan de School met de Bijbel in Wekerom verbonden te zijn geweest, heeft meester H.J. Morren, tijdens een druk bezochte receptie in zalencentrum De Molen te Harskamp, afscheid genomen van het onderwijs.
Veel (oud)collega’s en (oud)leerlingen maakten van de gelegenheid gebruik om de scheidende meester en z’n vrouw de hand te drukken.

’s Morgens was meester Morren al met paarden en koets thuis opgehaald voor een rijtoer door Wekerom, waarbij de kinderen van de school langs de route stonden.
’s Middags gaf brandweer De Valk acte de présence bij het schoolgebouw aan het Dorpsplein, waarbij Morren in vol brandweertenue een brandje in een afvalcontainer moest afblussen. ’s Avonds werden meester Morren en z’n vrouw door een oud leerling met een oldtimer naar Harskamp gereden.

Onderwijscarrière
Meester Morren nam in 1968 een gedeelte van de taken over van meester M. Mondria (thans predikant van de Gereformeerde Gemeente te Waardenburg), die door zijn studie Theologie minder uren aan het onderwijs kon besteden. Dit was mogelijk omdat Morren toen nog parttime studeerde voor de hoofdakte aan De Driestar in Gouda.
In 1969 volgde de definitieve benoeming van Morren aan de toenmalige Ned. Herv. school in het oude schoolgebouw aan de Edeseweg.
Na de splitsing van de school, in 1972, zette Morren zijn onderwijscarrière voort aan de Johannes Bogermanschool.
Na het vertrek van wijlen de heer L Riemens, als hoofd van de school, in het voorjaar van 1975, heeft meester Morren nog een tijdje als waarnemend hoofd gefungeerd, in die hoedanigheid werd hij met ingang van het schooljaar 1975/1976 opgevolgd door de heer G. Evers.
Vraag het maar aan Morren
Buiten het onderwijs was Morren ook actief voor allerlei zaken met betrekking tot de school. Zo heeft hij jaren lang de financiële zaken, van zendingsgeld tot schoolreisjes, alle zaken m.b.t. Kerstfeest van de school, koninginnedag en sportdag verzorgd. Moest er iets geregeld worden daaromtrent: ”vraag het maar aan Morren”, was dan ook een veelgehoorde kreet op school.
Ondanks vele ‘beroepen’ van scholen in de omgeving die op hem gedaan werden, is Morren altijd de Wekeromse school trouw gebleven.
“Ik heb al deze jaren gevoeld dat de Heere hier in Wekerom mij een taak gegeven heeft. Zeker op het gebied van de Bijbelse Geschiedenis. Het zaad mocht gestrooid worden in kinderharten, De Heere Zelf moet de wasdom geven.”
Afscheidsreceptie
Na de toespraken, door de heer D.W. de Vries, voorzitter van het schoolbestuur, en schooldirecteur W.A.J. Jansen, volgde de overhandiging van de daarbij behorende cadeaus. In Wekeroms dialect werd een stukje opgevoerd over alle bezigheden die Morren, zowel voor school, als voor Wekerom en het plaatselijke GBS comité gedaan heeft in de loop der jaren.
Met een woord van hartelijke dank aan allen die deze dag mogelijk gemaakt hadden, en allen die hem de afgelopen 40 jaar hun vertrouwen geschonken hadden, sloot meester Morren deze zeer geslaagde afscheidsreceptieavond af.
|