|
Wie als kind of als volwassene ooit het bekende Monopolyspel speelde moet het thema van de nieuwe expositie in Museum Oud Lunteren, ‘Dorpsstraat, ons dorp’, bekend in de oren klinken. De Dorpsstraat in het spel was tot 1961 voor 60,- gulden te koop. Daarna werden de prijzen van de verschillende straten 100-maal zo veel waard. Dus kon men voor 6000,- gulden eigenaar van de complete Dorpstraat worden.

Museum Oud-Lunteren beseft heel goed dat de waarde van de Lunterse Dorpsstraat onmogelijk in geld is uit te drukken, maar beseft dat de historische waarde vele malen groter is. Wonen, leven en werken in de bekendste Lunterse straat is een thema waar je met Lunteranen uren over kunt praten en de meningen erover zijn divers.
Oud-Lunteren heeft daarom gekozen voor een expositie die op een originele wijze in beeld brengt hoe vanaf begin vorige eeuw tot nu de Dorpsstraat eruit zag en ziet.
Er is van drie verschillende tijdsbeelden uitgegaan. De eerste beslaat de periode van ca. 1910 tot 1975. De tweede geeft de situatie rond 1975 weer en een lid van de fotoclub Oog en optiek heeft in een serie van 300 foto’s de huidige situatie vastgelegd.
Wie de expositie bezoekt zal zeker personen en situaties herkennen en wellicht zullen persoonlijke herinneringen aan deze of gene tijd naar boven komen.
De expositie werd vrijdag 11 april geopend door wethouder Frank van Zuilen en tot en met 31 mei is de expositie voor het publiek toegankelijk.
De openingstijden zijn: woensdag tot en met zaterdag van 13.30 – 16.30 uur. De toegang is vrij.
Vrijdag 11 april werd tevens aan de wethouder het nieuwe boek van de Vereniging Oud-Lunteren aangeboden, getiteld: Lunteren 100 jaar verenigd. Dit boek, dat handelt over het verenigingsleven in Lunteren in de afgelopen 100 jaar, is geschreven en samengesteld door Tineke Roseboom, Henk Heerikhuizen, Gert van Koesveld en Maas Stroomberg.
Op zaterdag 19 april a.s. zijn deze vier van 10.30 tot 16.30 uur aanwezig voor een signeersessie in het museum aan de Klomperweg nr. 5.
|