|
`Wij willen onze boeken in Lunteren uitzoeken`. Dat is de tekst op een van de spandoeken die leerlingen van de Julianaschool woensdagavond omhoog hielden in het Westhoffhuis. Luid en duidelijk klonk het protest bovendien uit hun kelen. Fractievoorzitters van de gemeenteraad bleken sowieso overtuigd van het belang van een openbare bibliotheek in Lunteren. ,,Een dorp met 12000 inwoners heeft daar recht op,`` zo verwoordde Bert Komdeur (CDA) het.
Zo goed als unaniem beloofden gemeenteraadsleden dat zij zich hard gaan maken voor behoud van een filiaal in dit dorp. Zij waren te gast bij de Lunterse Dorpsraad. ,,Een duidelijk signaal,`` aldus Lambert Kisteman van de SGP. ,,Te gek voor woorden als er sluiting zou volgen,`` zei Marcel van Dalen (D66). ,,De bieb moet blijven,`` reageerde Ria van Ginkel (GroenLinks/PE).
,,Uitgeklede servicepunten, daar moeten we niet aan beginnen, anders kun je de boel binnen de kortste keren sluiten,`` is de mening van Frank van Zuilen (VVD). Ook Han Schipper (ChristenUnie) sloot zich hierbij aan. ,,Een boek moet je kunnen vasthouden, bekijken, even een stukje in lezen.`` Lunteraan Arie van Voorthuizen had al gezegd: ,,Een boek bestel je niet. Je moet het kunnen voelen. Bovendien is het een ontmoetingsplek. We kunnen een bieb niet missen. Het is dè basisvoorziening in het dorp.``
Kernhem
Dick van de Weerd, leerkracht van de Julianaschool, lichtte het protest toe. Hij wees fijntjes op een bibliotheek die gepland zou staan in de nieuwe wijk Kernhem, ,,één kilometer van Cultura...`` Alleen een internetcafé en een servicepunt in Lunteren vindt hij geen alternatief. ,,Spontaan naar de bieb gaan, is er dan niet meer bij.``
Koos van Boven, fractievoorzitter van Gemeentebelangen, probeerde inzicht te geven in de motivatie bij Cultura om te zeggen dat bezuiniging dreigt op filialen in de buitendorpen. Ook anderen gaven later aan dat zij de boodschap zien als `tactiek` om meer subsidie van de gemeente binnen te slepen. ,,Je kunt natuurlijk op je klompen aanvoelen dat die boodschap protesten op gaat leveren.`` En...die protesten leken woensdag vruchten af te werpen.
Bron: Ede stad, donderdag 2 oktober 2003
|