|
Een wandeling langs de Luntersche beek
De Biesbosch ? - Loosdrecht ? - Langs de Maas ?

De Luntersebeek of Luntersche Beek zoals deze op oude kaarten wordt genoemd, begint ten westen van Lunteren net achter de Kempjes, tussen de Postweg en de Klomperweg.

Het begin van de Luntersebeek: achter dit rooster is een ondergrondse verbinding met de vijver in de Kempjes. Deze vijver zal na een hevige regenbui het water lozen op de beek.

Aan de zuidzijde van de beek bevind zich een bomenrij waardoor de beek in de schaduw ligt. De afscheiding aan de noordzijde bestaat uit een kaarsrechte afrastering.
Het aangrenzende perceel bestaat zowel aan de zuid- als noordzijde uit maisland. De afrastering is in de loop van de tijd in verval geraakt en uiteindelijk verdwenen. De wanden aan de zuidzijde (links) zijn danig verzakken. 
Een fantasieloze bocht met een al even onaantrekkelijke onderdoorgang. Een "dam" met een "duiker" zoals ze in Lunteren zeggen.
Detail, rechts is een verzakken duiker vanuit een zijsloot te zien
Achterstallig onderhoud ?? Hoewel de variatie nog wat te wensen overlaat is het oppervlakte van de beek voor een deel bedekt met waterplanten

Terug gaan ?? Of naar de overkant springen ? Och dit soort hekken, daar klim je overheen. Het kan in ieder geval niet open blijven staan zodat het vee misschien de beek gaat verkennen.
Hier heeft de beek zelf ook nog wat te vertellen en kronkelt verder |